Panevėžio fotografų draugija
Panevėžio fotografų draugija
Panevėžio fotografų draugija
Panevėžio fotografų draugija
Panevėžio fotografų draugija
Panevėžio fotografų draugija
Panevėžio fotografų draugija
Panevėžio fotografų draugija
Panevėžio fotografų draugija
Panevėžio fotografų draugija
Panevėžio fotografų draugija
Panevėžio fotografų draugija

 Metų parodos pristatymas

2015 sausio 9 d.

 

 

          

         Mes – Panevėžio fotografų draugija, pavasarį švęsianti penkerių metų sukaktį.

         Sakysite, dar labai vaikiškas amžius? Žmogui – taip. Draugijai – jau laikas parodyti, ką geba, kuo gyvena. Tai pamatysite šioje parodoje.

        Tuos, kurie laukia darbus vienijančios idėjos, kviečiame į būsimas parodas, kur bandysime būti ne vien fotografais, bet ir tapti komanda. Kol kas siūlome pažiūrėti į darbus kaip į kiekvieno autoriaus prisistatymą, kadangi ir patys dar gerai vienas kito nepažįstame – pastaraisiais mėnesiais draugijos narių sparčiai daugėjo, ir naujųjų mūsų draugų nuotraukos sudaro net trečdalį parodos.

Tiesa, žodžius „gerai nepažįstame“ galime sakyti tik apie kolegų mėgstamas technikas, požiūrį, stilių, nes kažin ar atsiras bent vienas, kuris nuo pat pirmojo susitikimo draugijoje nepasijunta savu. Tad galime drąsiai teigti, kad gyvename draugiškai ir tikrai nenuobodžiai.

Draugijos tikslai – suburti fotografija besidominčius žmones, populiarinti fotografijos meną, organizuoti ir remti parodas, fotosesijas, susitikimus su žinomais fotografais (beje, keturi iš žinomų Panevėžio fotomenininkų – Marija Šileikaitė–Čičirkienė, Irena Giedraitienė, Valentinas Pečininas ir Saulius Saladūnas – yra mūsų draugijos garbės nariai), diskusijas, mokymus.

Stengiamės plėtoti ryšius su kitų miestų fotografijos mėgėjais – lankėmės pas kolegas Kaune, Kėdainiuose, dalyvavome tarptautiniame fotografų klubų suvažiavime Tauragėje. Tikimės, kad netrukus ir mes pakviesime draugus apsilankyti Panevėžyje. Turime šaunų branduolį ir ne tik kone kas savaitę susirenkame padiskutuoti, pafotografuoti arba šiaip pabūti savoje kompanijoje, bet neatsisakome patalkininkauti ir kitur – neseniai padėjome atnaujinti Panevėžio fotografijos galeriją. Kartu susirengėme smagią fotosesiją! Gal kada nors ir tokios improvizuotos fotosesijos virs parodomis?..

Panevėžio fotografų draugija yra surengusi parodas „Panevėžio atspindžiai“, „Ženklas“, „11“, „Šalis, kurios nėra žemėlapy“, parodą Tarptautinei vaikų gynimo dienai, pinhole fotografijų parodą „Panevėžys pro adatos skylutę“. Ji padėjo surengti draugijos narių Orlando Butkaus, Valdimanto Grigonio, Aivaro Troščenkos, Kastyčio Vainausko personalines parodas.

Šį kartą pristatome Metų parodą, kurioje kiekvienas narys rado savo vietą, savo galimybę parodyti, kaip mato supantį pasaulį. Mūsų darbai skirtingi, nes ir mes patys nevienodi. Kai kurie autoriai labiau patyrę, dalyvavę ne vienoje parodoje, nugalėję konkursuose, kiti pirmąkart pamatys savo darbus ant galerijos sienos.

Visi kiek jaudinamės. Tikimės, kad tokios parodos taps tradicinėmis, padedančiomis draugijos nariams pažvelgti į savo nuotraukas kitomis akimis, geriau įžvelgti ir teigiamus dalykus, ir klaidas, ir kartu tobulėti.

Jeigu mėgstate fotografuoti, ir jums patiks, ką mes darome, kviečiame  į Panevėžio fotografų draugiją!

Metų parodos autoriai:

Danutė Augustinienė

Paulius Barkauskas

Orlandas Butkus

Elvina Čerškienė

Karolis Čerškus

Šarūnas Čiplys

Indrė Dambrauskė

Tadas Domkus

Dalia Gedgaudienė

Valdimantas Grigonis

Remigijus Grubinskas

Žilvinas Kropas

Laura Marcinkevičienė

Ugnius Mikaliūnas

Vidas Paskačius

Remigijus Raicevičius

Artūras Samuolis

Valdas Šukys

Aivaras Troščenka

Irma Urbaitė

Marius Urbonas

Juozas Vaičikonis

Kastytis Vainauskas

Rasa Vasiliauskienė

Eglė Zubienė

Aidas Žeruolis

Pasidalinkite!

FacebookMySpaceTwitterGoogle BookmarksPinterest